Murata Electronics North America LLL317R71E154MA01L
LLL317R71E154MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLL317R71E154MA01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0612
Datasheet Download
LLL317R71E154MA01L.pdf
Availability of LLL317R71E154MA01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LLL317R71E154MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL317R71E154MA01L
Internal Part NumberEIS-LLL317R71E154MA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package10
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLL317R71E154MA01L
Related LinksLLL317R71, LLL317R71E154MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL317R71E154MA01L Details Description
Related parts for LLL317R71E154MA01L
IC REG LDO 2.5V 0.2A 8WSON datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC OP AMP DUAL 144MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 7.5K OHM 1506 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CABLE 60COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
CAP FILM 1.1UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf