Murata Electronics North America LLL317R71E154MA01L
LLL317R71E154MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLL317R71E154MA01L
Brief Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0612
Datasheet Download
LLL317R71E154MA01L.pdf
Availability of LLL317R71E154MA01L
QUANTITY
LLL317R71E154MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL317R71E154MA01L
Internal Part NumberEIS-LLL317R71E154MA01L
Standard Package10
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLL317R71E154MA01L
Related LinksLLL317R71, LLL317R71E154MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL317R71E154MA01L Details Description
Related parts for LLL317R71E154MA01L
IC Z80 MPU PIO 44QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 25UH T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BUZ 10.16HP/03/180F AG BK datasheet.pdf
HAN VV 20-2 MULTIPLIER datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP SNGL SIDE CLR datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf