Murata Electronics North America LLL317R71H683MA01L
LLL317R71H683MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLL317R71H683MA01L
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0612
Datasheet Download
LLL317R71H683MA01L.pdf
Availability of LLL317R71H683MA01L
QUANTITY
LLL317R71H683MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL317R71H683MA01L
Internal Part NumberEIS-LLL317R71H683MA01L
Standard Package1
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLL317R71H683MA01L
Related LinksLLL317R71, LLL317R71H683MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL317R71H683MA01L Details Description
Related parts for LLL317R71H683MA01L
REGULTR 12V 1A 3 PIN HZ VT HT datasheet.pdf
HEADER COUPLER 5.08MM 19POS BK datasheet.pdf
RES 330 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC BTL PWR AMP 13.5W 2CH SIP14HZ datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 3.16 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HAN TC350 MALE CONTACT 70MM datasheet.pdf
R/A REC POWER BLADE datasheet.pdf
HD-BNC TO BNC STRT PLUG 600" datasheet.pdf