Murata Electronics North America LLM215R71E223MA11L
LLM215R71E223MA11L picture photo
Mfg. Part Number
LLM215R71E223MA11L
Brief Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
LLM215R71E223MA11L.pdf
Availability of LLM215R71E223MA11L
QUANTITY
LLM215R71E223MA11L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLM215R71E223MA11L
Internal Part NumberEIS-LLM215R71E223MA11L
Standard Package1
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLM215R71E223MA11L
Related LinksLLM215R71, LLM215R71E223MA11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLM215R71E223MA11L Details Description
Related parts for LLM215R71E223MA11L
RES SMD 9.09KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 7A TO-247 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 417 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 759 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.7K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN M HOUSING 2POS datasheet.pdf