Murata Electronics North America LLM219R71C154MA01L
LLM219R71C154MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLM219R71C154MA01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
LLM219R71C154MA01L.pdf
Availability of LLM219R71C154MA01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LLM219R71C154MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLM219R71C154MA01L
Internal Part NumberEIS-LLM219R71C154MA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package10
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.033" (0.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLM219R71C154MA01L
Related LinksLLM219R71, LLM219R71C154MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLM219R71C154MA01L Details Description
Related parts for LLM219R71C154MA01L
TVS DIODE 12VWM 19VC SOD323 datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC DRVR HALF BRIDGE 4A 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 330 OHM 6SIP datasheet.pdf