Murata Electronics North America LLM219R71E473MA01L
LLM219R71E473MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLM219R71E473MA01L
Brief Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
LLM219R71E473MA01L.pdf
Availability of LLM219R71E473MA01L
QUANTITY
LLM219R71E473MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLM219R71E473MA01L
Internal Part NumberEIS-LLM219R71E473MA01L
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLM219R71E473MA01L
Related LinksLLM219R71, LLM219R71E473MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLM219R71E473MA01L Details Description
Related parts for LLM219R71E473MA01L
FIXED IND 11NH 700MA 86 MOHM SMD datasheet.pdf
IC ARM7 MCU FLASH 32K 64-LQFP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
24P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN CRIMP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
16AWG 19/.0117 40C FOIL SHLD 100 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf