Murata Electronics North America LLM315R71C104MA11L
LLM315R71C104MA11L picture photo
Mfg. Part Number
LLM315R71C104MA11L
Brief Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 1206
Datasheet Download
LLM315R71C104MA11L.pdf
Availability of LLM315R71C104MA11L
QUANTITY
LLM315R71C104MA11L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLM315R71C104MA11L
Internal Part NumberEIS-LLM315R71C104MA11L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLM315R71C104MA11L
Related LinksLLM315R71, LLM315R71C104MA11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLM315R71C104MA11L Details Description
Related parts for LLM315R71C104MA11L
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 300MA 300 MOHM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
COMBO 17W2P G30 75O TIN datasheet.pdf
RES 6.34 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf