Connor-Winfield LM113-425.0M-T
LM113-425.0M-T picture photo
Mfg. Part Number
LM113-425.0M-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 425.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
LM113-425.0M-T.pdf
Availability of LM113-425.0M-T
QUANTITY
LM113-425.0M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LM113-425.0M-T
Internal Part NumberEIS-LM113-425.0M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesLM113
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency425MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)75mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.069" (1.75mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM113-425.0M-T
Related LinksLM113-4, LM113-425.0M-T Datasheet, Connor-Winfield Distributor
LM113-425.0M-T Details Description
Related parts for LM113-425.0M-T
CONN RCPT .100" 46POS DUAL TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 5.91"L X 3.15"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.48A 179 MOHM TH datasheet.pdf
HD-I SPARE PARTS KIT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf