Texas Instruments LM3444-230VFLBK/NOPB
LM3444-230VFLBK/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM3444-230VFLBK/NOPB
Brief Description
BOARD EVAL LED DRIVER LM3444
Datasheet Download
LM3444-230VFLBK/NOPB.pdf
Availability of LM3444-230VFLBK/NOPB
QUANTITY
LM3444-230VFLBK/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM3444-230VFLBK/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM3444-230VFLBK/NOPB
Lighting Product Selector
Reference Design LibraryLM3444-230VFLBK: 4~10 LEDs, 225~500mA @ 230VAC
Series-
Current - Output / Channel350mA
Outputs and Type1, Isolated
Voltage - Output13 V ~ 36 V
Features-
Voltage - Input180 ~ 265 VAC
Supplied ContentsBoard
Utilized IC / PartLM3444
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM3444-230VFLBK/NOPB
Related LinksLM3444-230, LM3444-230VFLBK/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM3444-230VFLBK/NOPB Details Description
Related parts for LM3444-230VFLBK/NOPB
VARISTOR 14.4V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 2.1A 147 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DELAY LINE 80NS 8DIP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC PLL CLK GEN 200MHZ 28VFQFPN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
XBEE PRO DIGIMESH 2.4 232 ADAPT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf