Texas Instruments LM3708XQBP-308/NOPB
LM3708XQBP-308/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM3708XQBP-308/NOPB
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU SUPERVISR 3.08V 9MICROSMD
Datasheet Download
LM3708XQBP-308/NOPB.pdf
Availability of LM3708XQBP-308/NOPB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LM3708XQBP-308/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM3708XQBP-308/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM3708XQBP-308/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold3.08V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-VFBGA
Supplier Device Package9-uSMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM3708XQBP-308/NOPB
Related LinksLM3708XQB, LM3708XQBP-308/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM3708XQBP-308/NOPB Details Description
Related parts for LM3708XQBP-308/NOPB
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 8-DIP datasheet.pdf
CONN DUST CAP FOR 10&12POS PLUG datasheet.pdf
IC PWR INTRFACE SWITCH 24-HTSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
RES SMD 48.7KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 0.8A SYNC 8-LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf