Texas Instruments LM3711XQBP-308/NOPB
LM3711XQBP-308/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM3711XQBP-308/NOPB
Brief Description
IC MPU SUPERVISR 3.08V 9MICROSMD
Datasheet Download
LM3711XQBP-308/NOPB.pdf
Availability of LM3711XQBP-308/NOPB
QUANTITY
LM3711XQBP-308/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM3711XQBP-308/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM3711XQBP-308/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold3.08V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case9-VFBGA
Supplier Device Package9-uSMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM3711XQBP-308/NOPB
Related LinksLM3711XQB, LM3711XQBP-308/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM3711XQBP-308/NOPB Details Description
Related parts for LM3711XQBP-308/NOPB
CONN HEADER 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC34S/AE34M/CPC34S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC ETHERNET SWITCH QUAD 16VQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA 2DSN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
500 TB SPR PLU W/LATCH datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf