Texas Instruments LM4125AIM5X-2.5/NOPB
LM4125AIM5X-2.5/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM4125AIM5X-2.5/NOPB
Brief Description
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5
Datasheet Download
LM4125AIM5X-2.5/NOPB.pdf
Availability of LM4125AIM5X-2.5/NOPB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LM4125AIM5X-2.5/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM4125AIM5X-2.5/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM4125AIM5X-2.5/NOPB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Reference TypeSeries
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output5mA
Tolerance±0.2%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz20µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz36µVp-p
Voltage - Input3.3 V ~ 8 V
Current - Supply290µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM4125AIM5X-2.5/NOPB
Related LinksLM4125AIM5, LM4125AIM5X-2.5/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM4125AIM5X-2.5/NOPB Details Description
Related parts for LM4125AIM5X-2.5/NOPB
IC MPU 8BIT 5V EXT 16MHZ 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 1.6A TO220AB datasheet.pdf
IC REG QD BUCK/LINEAR 16TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ASSEMBLY ROUND 1 POS 82MM D 36MM datasheet.pdf
OSC MEMS 74.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf