| Internal Part Number | EIS-LMF100CIWM/NOPB | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) | |
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 28/Sep/2015 | |
| PCN Design/Specification | Copper Wire Update 14/May/2015 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Standard Package | 36 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Interface - Filters - Active | |
| Series | - | |
| Packaging | Tube | |
| Filter Type | Universal Switched Capacitor | |
| Frequency - Cutoff or Center | 100kHz | |
| Number of Filters | 2 | |
| Filter Order | 4th | |
| Voltage - Supply | 4 V ~ 15 V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | |
| Supplier Device Package | 20-SOIC | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | LMF100CIWM/NOPB | |
| Related Links | LMF100C, LMF100CIWM/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor | |
| 2775090 | TERM BLOCK 24-10 AWG BLUE | datasheet.pdf | ||
 | G5V-1-2 DC6 | RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 1A 6V | datasheet.pdf | |
 | B8J35R | RES 35 OHM 8W 5% AXIAL | datasheet.pdf | |