Taiyo Yuden LMK042BJ332KC-W
LMK042BJ332KC-W picture photo
Mfg. Part Number
LMK042BJ332KC-W
Brief Description
CAP CER 3300PF 10V X5R 01005
Datasheet Download
LMK042BJ332KC-W.pdf
Availability of LMK042BJ332KC-W
QUANTITY
LMK042BJ332KC-W Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK042BJ332KC-W
Internal Part NumberEIS-LMK042BJ332KC-W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK042BJ332KC-W
Related LinksLMK042B, LMK042BJ332KC-W Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK042BJ332KC-W Details Description
Related parts for LMK042BJ332KC-W
IC FLASH 2MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
TERMINAL DBL TURRET .172"L BRASS datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 16-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMC datasheet.pdf
CONN FEMALE HOUSING 14POS BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
2.5MM MINI SPOX HSG-5P datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT datasheet.pdf