Taiyo Yuden LMK063C6473MP-F
LMK063C6473MP-F picture photo
Mfg. Part Number
LMK063C6473MP-F
Brief Description
CAP CER 0.047UF 10V X6S 0201
Datasheet Download
LMK063C6473MP-F.pdf
Availability of LMK063C6473MP-F
QUANTITY
LMK063C6473MP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK063C6473MP-F
Internal Part NumberEIS-LMK063C6473MP-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK063C6473MP-F
Related LinksLMK063C, LMK063C6473MP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK063C6473MP-F Details Description
Related parts for LMK063C6473MP-F
IC 8BIT SYNC BINARY DOWN 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 200W TO247 datasheet.pdf
IC DAC DUAL 12BIT 5V 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
BCF 3.81/14/180 SN BK BX datasheet.pdf
EXTRACTION HOSE GREY 60MM 5 MET datasheet.pdf