Taiyo Yuden LMK107BJ225KAHT
LMK107BJ225KAHT picture photo
Mfg. Part Number
LMK107BJ225KAHT
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603
Datasheet Download
LMK107BJ225KAHT.pdf
Availability of LMK107BJ225KAHT
QUANTITY
LMK107BJ225KAHT Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK107BJ225KAHT
Internal Part NumberEIS-LMK107BJ225KAHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package1
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK107BJ225KAHT
Related LinksLMK107B, LMK107BJ225KAHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK107BJ225KAHT Details Description
Related parts for LMK107BJ225KAHT
IC CPLD 36MC 7.5NS 64VQFP datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LMH0044 datasheet.pdf
MOD 4 REC.HSG 50 P. datasheet.pdf
ADPT DIP40/PLCC44 NUVOTON/WNBOND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 450 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IND METAL PNL 5MM HER/GN WH DIFF datasheet.pdf