Taiyo Yuden LMK107F105ZA-T
LMK107F105ZA-T picture photo
Mfg. Part Number
LMK107F105ZA-T
Brief Description
CAP CER 1UF 10V Y5V 0603
Datasheet Download
LMK107F105ZA-T.pdf
Availability of LMK107F105ZA-T
QUANTITY
LMK107F105ZA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK107F105ZA-T
Internal Part NumberEIS-LMK107F105ZA-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK107F105ZA-T
Related LinksLMK107F, LMK107F105ZA-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK107F105ZA-T Details Description
Related parts for LMK107F105ZA-T
CONN RCPT 38POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR50S/AE50G/CPC50S datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FUSE MOD 550A 700V BLADE datasheet.pdf
TRANSFORMER FOR WIDEBAND RF APP datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONN HEADR 20POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 25W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 2.54MM datasheet.pdf