Taiyo Yuden LMK212ABJ106KD-T
LMK212ABJ106KD-T picture photo
Mfg. Part Number
LMK212ABJ106KD-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Datasheet Download
LMK212ABJ106KD-T.pdf
Availability of LMK212ABJ106KD-T
QUANTITY
LMK212ABJ106KD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK212ABJ106KD-T
Internal Part NumberEIS-LMK212ABJ106KD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMultilayer Chip Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK212ABJ106KD-T
Related LinksLMK212AB, LMK212ABJ106KD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK212ABJ106KD-T Details Description
Related parts for LMK212ABJ106KD-T
LED T-1 3/4 BLUE 12V WEDGE datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 44POS 5A datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 4A DL 28MLPQ datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IMPACT RAM 2X16 OPEN SN datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED XLAMP 5000K NEUT WHT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf