Taiyo Yuden LMK212B7684MG-T
LMK212B7684MG-T picture photo
Mfg. Part Number
LMK212B7684MG-T
Brief Description
CAP CER 0.68UF 10V X7R 0805
Datasheet Download
LMK212B7684MG-T.pdf
Availability of LMK212B7684MG-T
QUANTITY
LMK212B7684MG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK212B7684MG-T
Internal Part NumberEIS-LMK212B7684MG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package3,000
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK212B7684MG-T
Related LinksLMK212B, LMK212B7684MG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK212B7684MG-T Details Description
Related parts for LMK212B7684MG-T
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO VM 20TSSOP datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 10ppm 10pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SHUTTER FOR SC CONNECTORS datasheet.pdf
IC FPGA 131 I/O 208PQFP datasheet.pdf
NON INSL COPPER SEAMLESS RING TE datasheet.pdf
CUTTER CARBIDE datasheet.pdf
CABLE CLAMP CAGE&SHIELD ADAPTER datasheet.pdf
Connector Header 8 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
KT4 BLACK COVER datasheet.pdf
CONN 14POS 0.8MM SMT datasheet.pdf