Taiyo Yuden LMK212F106ZG-T
LMK212F106ZG-T picture photo
Mfg. Part Number
LMK212F106ZG-T
Brief Description
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805
Datasheet Download
LMK212F106ZG-T.pdf
Availability of LMK212F106ZG-T
QUANTITY
LMK212F106ZG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK212F106ZG-T
Internal Part NumberEIS-LMK212F106ZG-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK212F106ZG-T
Related LinksLMK212F, LMK212F106ZG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK212F106ZG-T Details Description
Related parts for LMK212F106ZG-T
TERM BLOCK 7.5MM VERT 2POS PCB datasheet.pdf
RELAY REED DPST 500MA 5V datasheet.pdf
IC CLOCK CONDITIONER PREC 48LLP datasheet.pdf
FPA/C A1 1746-NI4 1.5M datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL WK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SMA PLUG STR RP RG58 datasheet.pdf
GAGE FOR M/2-01 USE SEL 7 datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 140MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 45A PCB datasheet.pdf