Taiyo Yuden LMK212F225ZD-T
LMK212F225ZD-T picture photo
Mfg. Part Number
LMK212F225ZD-T
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V Y5V 0805
Datasheet Download
LMK212F225ZD-T.pdf
Availability of LMK212F225ZD-T
QUANTITY
LMK212F225ZD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK212F225ZD-T
Internal Part NumberEIS-LMK212F225ZD-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK212F225ZD-T
Related LinksLMK212F, LMK212F225ZD-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK212F225ZD-T Details Description
Related parts for LMK212F225ZD-T
CONN CARD EXTEND 140PS .050" SLD datasheet.pdf
METRAL 4000 SIGNAL HDR 5 STD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RF MODULATOR QUADPHASE 1-2GHZ datasheet.pdf
IP MODULE DIVIDER datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 100MA 4.7 OHM SMD datasheet.pdf