Taiyo Yuden LMK325BJ475KF-T
LMK325BJ475KF-T picture photo
Mfg. Part Number
LMK325BJ475KF-T
Brief Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1210
Datasheet Download
LMK325BJ475KF-T.pdf
Availability of LMK325BJ475KF-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LMK325BJ475KF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK325BJ475KF-T
Internal Part NumberEIS-LMK325BJ475KF-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK325BJ475KF-T
Related LinksLMK325B, LMK325BJ475KF-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK325BJ475KF-T Details Description
Related parts for LMK325BJ475KF-T
IDC CABLE - CCE50G/AE50G/CCE50G datasheet.pdf
PLATE ON OFF FOR 6MM THR BUSHING datasheet.pdf
PROBE MULTI ANGLE SSTEEL 5.31" datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 75A AC/DC datasheet.pdf
IC IGBT DVR 600V 3PHASE 64-MQFP datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.7A 3DFN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 250MW SOD323 datasheet.pdf