Taiyo Yuden LMK325C7226MMHT
LMK325C7226MMHT picture photo
Mfg. Part Number
LMK325C7226MMHT
Brief Description
CAP CER 22UF 10V X7S 1210
Datasheet Download
LMK325C7226MMHT.pdf
Availability of LMK325C7226MMHT
QUANTITY
LMK325C7226MMHT Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK325C7226MMHT
Internal Part NumberEIS-LMK325C7226MMHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK325C7226MMHT
Related LinksLMK325C, LMK325C7226MMHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK325C7226MMHT Details Description
Related parts for LMK325C7226MMHT
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.093DIA SILVER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 10USMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 350mA Lighting 8-SOIC N datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf