Sensata Technologies/Airpax LMLB1-1RLS4-36441-25-V
LMLB1-1RLS4-36441-25-V picture photo
Mfg. Part Number
LMLB1-1RLS4-36441-25-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
LMLB1-1RLS4-36441-25-V.pdf
Availability of LMLB1-1RLS4-36441-25-V
QUANTITY
LMLB1-1RLS4-36441-25-V Order Process
Ship out your order
Specifications of LMLB1-1RLS4-36441-25-V
Internal Part NumberEIS-LMLB1-1RLS4-36441-25-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesLML
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMLB1-1RLS4-36441-25-V
Related LinksLMLB1-1RLS4, LMLB1-1RLS4-36441-25-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LMLB1-1RLS4-36441-25-V Details Description
Related parts for LMLB1-1RLS4-36441-25-V
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR SMT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A SOT223-3 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 1.65 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 8.7NH 1.3A 85 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf