Sensata Technologies/Airpax LMLC1-1RLS4-33831-100
LMLC1-1RLS4-33831-100 picture photo
Mfg. Part Number
LMLC1-1RLS4-33831-100
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
LMLC1-1RLS4-33831-100.pdf
Availability of LMLC1-1RLS4-33831-100
QUANTITY
LMLC1-1RLS4-33831-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of LMLC1-1RLS4-33831-100
Internal Part NumberEIS-LMLC1-1RLS4-33831-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesLML
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMLC1-1RLS4-33831-100
Related LinksLMLC1-1RLS, LMLC1-1RLS4-33831-100 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LMLC1-1RLS4-33831-100 Details Description
Related parts for LMLC1-1RLS4-33831-100
RES SMD 23.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT 3POS NONSHORT datasheet.pdf