Texas Instruments LMP92001SQE/NOPB
LMP92001SQE/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LMP92001SQE/NOPB
Manufacturer
Product Category
Data Acquisition - ADCs/DACs - Special Purpose
Brief Description
IC ANALOG MONITOR/CTLR 54LLP
Datasheet Download
LMP92001SQE/NOPB.pdf
Availability of LMP92001SQE/NOPB
QUANTITY
LMP92001SQE/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LMP92001SQE/NOPB
Internal Part NumberEIS-LMP92001SQE/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyData Acquisition - ADCs/DACs - Special Purpose
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeAnalog Monitor/Control Circuit
Resolution (Bits)12 b
Sampling Rate (Per Second)-
Data InterfaceI²C
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case54-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package54-WQFN (10x5.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMP92001SQE/NOPB
Related LinksLMP92001, LMP92001SQE/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LMP92001SQE/NOPB Details Description
Related parts for LMP92001SQE/NOPB
TRANS NPN 80V 1.5A MINI-3P datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA datasheet.pdf
LED SNAP-IN PANEL YELLOW datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 20% 305VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 400 OHM 0.01% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 133.33MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf