Texas Instruments LMP92018SQ/NOPB
LMP92018SQ/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LMP92018SQ/NOPB
Manufacturer
Product Category
Data Acquisition - ADCs/DACs - Special Purpose
Brief Description
IC ANLG SYST MONITOR/CTRLR 36QFN
Datasheet Download
LMP92018SQ/NOPB.pdf
Availability of LMP92018SQ/NOPB
QUANTITY
LMP92018SQ/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LMP92018SQ/NOPB
Internal Part NumberEIS-LMP92018SQ/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationLMP92018SQ Orientation Update 18/Sep/2014
Manufacturer Product PageLMP92018SQ/NOPB Specifications
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyData Acquisition - ADCs/DACs - Special Purpose
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeAnalog Monitor/Control Circuit
Resolution (Bits)10 b
Sampling Rate (Per Second)-
Data InterfaceSPI
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case36-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package36-WQFN (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMP92018SQ/NOPB
Related LinksLMP9201, LMP92018SQ/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LMP92018SQ/NOPB Details Description
Related parts for LMP92018SQ/NOPB
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CORD COIL STANDARD 6-6 SILVER 7' datasheet.pdf
6118-19 WIRE STOP datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf