Texas Instruments LMV1012TP-15
LMV1012TP-15 picture photo
Mfg. Part Number
LMV1012TP-15
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Audio
Brief Description
IC PREAMP AUDIO MONO MIC 4DSBGA
Datasheet Download
LMV1012TP-15.pdf
Availability of LMV1012TP-15
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LMV1012TP-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of LMV1012TP-15
Internal Part NumberEIS-LMV1012TP-15
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Audio
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClass AB
Output Type1-Channel (Mono)
Max Output Power x Channels @ Load-
Voltage - Supply2 V ~ 5 V
FeaturesMicrophone
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package4-DSBGA
Package / Case4-UFBGA, DSBGA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMV1012TP-15
Related LinksLMV101, LMV1012TP-15 Datasheet, Texas Instruments Distributor
LMV1012TP-15 Details Description
Related parts for LMV1012TP-15
IC REG LDO -12V 1.5A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2 X 6500UH .4A datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 16.1MM RND 9.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.039UF RADIAL datasheet.pdf