Texas Instruments LMX2522LQX1635
LMX2522LQX1635 picture photo
Mfg. Part Number
LMX2522LQX1635
Manufacturer
Product Category
RF Misc ICs and Modules
Brief Description
IC SYNTHESIZER PLL VCO GPS 28LLP
Datasheet Download
LMX2522LQX1635.pdf
Availability of LMX2522LQX1635
QUANTITY
LMX2522LQX1635 Order Process
Ship out your order
Specifications of LMX2522LQX1635
Internal Part NumberEIS-LMX2522LQX1635
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,500
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Misc ICs and Modules
SeriesPLLatinum™
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionFrequency Synthesizer
Frequency1635MHz
RF TypeCDMA, PCS
Secondary AttributesIntegrated PLL and VCO
Package / Case28-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package28-WQFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMX2522LQX1635
Related LinksLMX2522, LMX2522LQX1635 Datasheet, Texas Instruments Distributor
LMX2522LQX1635 Details Description
Related parts for LMX2522LQX1635
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
LED 7-SEG 14.2MM CA YELLOW RHD datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DUST CAP FOR FC ADAPTERS datasheet.pdf
CONN EDGE .100 30POS DR LOW P datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT PIN M12 datasheet.pdf