Texas Instruments LMX25312820EVAL
LMX25312820EVAL picture photo
Mfg. Part Number
LMX25312820EVAL
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
BOARD EVAL FOR LMX2531LQ 2820
Datasheet Download
LMX25312820EVAL.pdf
Availability of LMX25312820EVAL
QUANTITY
LMX25312820EVAL Order Process
Ship out your order
Specifications of LMX25312820EVAL
Internal Part NumberEIS-LMX25312820EVAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
Series-
Main PurposeTiming, Frequency Synthesizer
EmbeddedNo
Utilized IC / PartLMX2531LQ2820
Primary AttributesLow Band 1355 - 1462MHz, High Band 2710 - 2925MHz
Secondary Attributes2.8V ~ 3.2V Supply
Supplied ContentsBoard, Cable
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMX25312820EVAL
Related LinksLMX2531, LMX25312820EVAL Datasheet, Texas Instruments Distributor
LMX25312820EVAL Details Description
Related parts for LMX25312820EVAL
OUTPUT MODULE AC STD 25MA 15VDC datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 100KOHMS SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
3G3DV DEVICENET COMMUNICATIONS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 3A DO214AB datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT89 datasheet.pdf
AB 10C 10#16 PIN RECP datasheet.pdf
AB 4C 2#16, 2#8 PIN PLUG datasheet.pdf
ADXL105/ADXL150/ADXL250/ADXL190 Evaluation Modules IC datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf