Texas Instruments LMX2532LQX1065
LMX2532LQX1065 picture photo
Mfg. Part Number
LMX2532LQX1065
Manufacturer
Product Category
RF Misc ICs and Modules
Brief Description
IC SYNTHESIZER PLL VCO GPS 28LLP
Datasheet Download
LMX2532LQX1065.pdf
Availability of LMX2532LQX1065
QUANTITY
LMX2532LQX1065 Order Process
Ship out your order
Specifications of LMX2532LQX1065
Internal Part NumberEIS-LMX2532LQX1065
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,500
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Misc ICs and Modules
SeriesPLLatinum™
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionFrequency Synthesizer
Frequency1065MHz
RF TypeCDMA, PCS
Secondary AttributesIntegrated PLL and VCO
Package / Case28-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package28-WQFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMX2532LQX1065
Related LinksLMX2532, LMX2532LQX1065 Datasheet, Texas Instruments Distributor
LMX2532LQX1065 Details Description
Related parts for LMX2532LQX1065
CONVERTR DC/DC 2.5V 163W OUT T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 8BIT 44LQFP datasheet.pdf
RES 442 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
S20 BLK PULL TIGHT SEAL 6" SEQ datasheet.pdf