ST LNBTVS4-220S
LNBTVS4-220S picture photo
Mfg. Part Number
LNBTVS4-220S
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 20VWM 35VC SMC
Datasheet Download
LNBTVS4-220S.pdf
Availability of LNBTVS4-220S
QUANTITY
LNBTVS4-220S Order Process
Ship out your order
Specifications of LNBTVS4-220S
Internal Part NumberEIS-LNBTVS4-220S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsLNBTVS View All Specifications
Standard Package2,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesLNBTVS, TRANSIL™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
Voltage - Breakdown (Min)22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)334A (8/20µs)
Power - Peak Pulse22500 (22.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LNBTVS4-220S
Related LinksLNBTVS, LNBTVS4-220S Datasheet, ST Distributor
LNBTVS4-220S Details Description
Related parts for LNBTVS4-220S
LED MOUNTING PAD NYLON 2.3MM datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LABEL REGULATORY MT5643SMI datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.895" 3MM 2LD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf