Delta Electronics LNE-48V150WDAA
LNE-48V150WDAA picture photo
Mfg. Part Number
LNE-48V150WDAA
Brief Description
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 48V 150W
Datasheet Download
LNE-48V150WDAA.pdf
Availability of LNE-48V150WDAA
QUANTITY
LNE-48V150WDAA Order Process
Ship out your order
Specifications of LNE-48V150WDAA
Internal Part NumberEIS-LNE-48V150WDAA
FamilyLED Supplies
SeriesLNE-150W
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)90VAC
Voltage - Input (Max)305VAC
Voltage - Output48V
Current - Output (Max)3.2A
Power (Watts)150W
Voltage - Isolation3.85kV (3850V)
DimmingAnalog, PWM
FeaturesOCP, OTP, OVP, SCP
RatingsIP67
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Efficiency94%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension8.66" L x 2.68" W x 1.53" H (220.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LNE-48V150WDAA
Related LinksLNE-48V, LNE-48V150WDAA Datasheet, Delta Electronics Distributor
LNE-48V150WDAA Details Description
Related parts for LNE-48V150WDAA
MOSFET N-CH 20V 50A D2PAK datasheet.pdf
CLIP MTG ADH NYLON NATURAL 0.50" datasheet.pdf
IC 18BIT 1.25MSPS ADC 64-HTQFP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 200MA 1.8 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf