Littelfuse LNRK025.T
LNRK025.T picture photo
Mfg. Part Number
LNRK025.T
Brief Description
FUSE 25A 250V NON STD SLOW
Datasheet Download
LNRK025.T.pdf
Availability of LNRK025.T
QUANTITY
LNRK025.T Order Process
Ship out your order
Specifications of LNRK025.T
Internal Part NumberEIS-LNRK025.T
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated250VAC, 125VDC
Current25A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LNRK025.T
Related LinksLNRK, LNRK025.T Datasheet, Littelfuse Distributor
LNRK025.T Details Description
Related parts for LNRK025.T
CARD EDGE CONN 40 POS W/FLANGE datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 26POS .100 SRT AU datasheet.pdf
VARISTOR 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED ASMT-AX00 WARM WHT 3100K SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 42.5MA 26.5 OHM datasheet.pdf
CABLE SOCKET-OPEN datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf