OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LOG T671-JL-1-0+KM-1-0-10-R18-Z
LOG T671-JL-1-0+KM-1-0-10-R18-Z picture photo
Mfg. Part Number
LOG T671-JL-1-0+KM-1-0-10-R18-Z
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED GREEN/ORG CLEAR 4PLCC SMD
Datasheet Download
LOG T671-JL-1-0+KM-1-0-10-R18-Z.pdf
Availability of LOG T671-JL-1-0+KM-1-0-10-R18-Z
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LOG T671-JL-1-0+KM-1-0-10-R18-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LOG T671-JL-1-0+KM-1-0-10-R18-Z
Internal Part NumberEIS-LOG T671-JL-1-0+KM-1-0-10-R18-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 16/Mar/2010
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesAdvanced Power TOPLED®
PackagingCut Tape (CT)
ColorGreen, Orange
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating17.55mcd Green, 11.25mcd Orange
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 2.40mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2V Green, 2V Orange
Current - Test10mA Green, 10mA Orange
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant570nm Green, 606nm Orange
Wavelength - Peak572nm Green, 610nm Orange
Features-
Package / Case4-PLCC
Supplier Device Package4-PLCC
Size / Dimension3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max)2.10mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LOG T671-JL-1-0+KM-1-0-10-R18-Z
LOG T671-JL-1-0+KM-1-0-10-R18-Z Details Description
Related parts for LOG T671-JL-1-0+KM-1-0-10-R18-Z
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 10W STER POWERSO20 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 61POS datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.4A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
LED HIGH BRIGHTNESS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf