CTS Electronic Components LP050F35IDT
LP050F35IDT picture photo
Mfg. Part Number
LP050F35IDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 5.000000MHZ SMD
Datasheet Download
LP050F35IDT.pdf
Availability of LP050F35IDT
QUANTITY
LP050F35IDT Order Process
Ship out your order
Specifications of LP050F35IDT
Internal Part NumberEIS-LP050F35IDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP050F35IDT
Related LinksLP050, LP050F35IDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP050F35IDT Details Description
Related parts for LP050F35IDT
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV X7R 2220 datasheet.pdf
FAN BLOWER 97.2X33MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
16 AWG SOLID BC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 3.65M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IMCV-FIBERLINX-II, TX/FX-SM1310/ datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 360MA 1.32 OHM datasheet.pdf