AVX Corporation LP0805A0967AWTR
LP0805A0967AWTR picture photo
Mfg. Part Number
LP0805A0967AWTR
Brief Description
LOW PASS FILTER 967MHZ 0805 SMD
Datasheet Download
LP0805A0967AWTR.pdf
Availability of LP0805A0967AWTR
QUANTITY
LP0805A0967AWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of LP0805A0967AWTR
Internal Part NumberEIS-LP0805A0967AWTR
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency967MHz Center
Bandwidth-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.044" (1.12mm)
Size / Dimension0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP0805A0967AWTR
Related LinksLP0805A, LP0805A0967AWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
LP0805A0967AWTR Details Description
Related parts for LP0805A0967AWTR
DIODE GEN PURP 400V 5A DO214AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 1X1 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.5M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER EMI 1200 PF C TYPE datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.05W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf