CTS Electronic Components LP150F35CDT
LP150F35CDT picture photo
Mfg. Part Number
LP150F35CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 15.000000MHZ SMD
Datasheet Download
LP150F35CDT.pdf
Availability of LP150F35CDT
QUANTITY
LP150F35CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of LP150F35CDT
Internal Part NumberEIS-LP150F35CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency15MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP150F35CDT
Related LinksLP150, LP150F35CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP150F35CDT Details Description
Related parts for LP150F35CDT
IDC CABLE - MPD10K/MC10G/X datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOTOR SYNC AC 0.16W 230V 600RPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.11A 85 MOHM TH datasheet.pdf
CONN SOCKET .6MM 34POS PWR TERM datasheet.pdf
330UF 400V 30X40MM 85C 5000H datasheet.pdf