CTS Electronic Components LP19BF23CDT
LP19BF23CDT picture photo
Mfg. Part Number
LP19BF23CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 19.660800MHZ SMD
Datasheet Download
LP19BF23CDT.pdf
Availability of LP19BF23CDT
QUANTITY
LP19BF23CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of LP19BF23CDT
Internal Part NumberEIS-LP19BF23CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP19BF23CDT
Related LinksLP19B, LP19BF23CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP19BF23CDT Details Description
Related parts for LP19BF23CDT
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 120POS RT ANG PCB datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/4NPT 4.5V OVP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC AXIAL datasheet.pdf
TRANSISTOR UHF PWR LDMOS SOT467C datasheet.pdf
RECEPT HOUSING 9POS .156" datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 4.5A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf