CTS Electronic Components LP19BF35CDT
LP19BF35CDT picture photo
Mfg. Part Number
LP19BF35CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 19.660800MHZ SMD
Datasheet Download
LP19BF35CDT.pdf
Availability of LP19BF35CDT
QUANTITY
LP19BF35CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of LP19BF35CDT
Internal Part NumberEIS-LP19BF35CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP19BF35CDT
Related LinksLP19B, LP19BF35CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP19BF35CDT Details Description
Related parts for LP19BF35CDT
FIXED IND 180UH 69MA 9.4 OHM SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANSDCR AC 4-20MADC OUT 3PHASE datasheet.pdf
E2 ATP DIE (190270012) datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 12M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIECAST SWING HANDLE W KEY LOCK datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR TLV71318P-171 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
COMBO 3W3 F SOD G TIN datasheet.pdf
CAP 470 UF 20% 16 V datasheet.pdf