CTS Electronic Components LP24CF33IDT
LP24CF33IDT picture photo
Mfg. Part Number
LP24CF33IDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.576000MHZ SMD
Datasheet Download
LP24CF33IDT.pdf
Availability of LP24CF33IDT
QUANTITY
LP24CF33IDT Order Process
Ship out your order
Specifications of LP24CF33IDT
Internal Part NumberEIS-LP24CF33IDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP24CF33IDT
Related LinksLP24C, LP24CF33IDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP24CF33IDT Details Description
Related parts for LP24CF33IDT
RES SMD 1.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 70A TO-263-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
KIT RCM6600W DELUXE datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 114MA 3.8 OHM SMD datasheet.pdf
SSR / HS ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 420MA 132 MOHM datasheet.pdf