CTS Electronic Components LP300F23CDT
LP300F23CDT picture photo
Mfg. Part Number
LP300F23CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 30.000000MHZ SMD
Datasheet Download
LP300F23CDT.pdf
Availability of LP300F23CDT
QUANTITY
LP300F23CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of LP300F23CDT
Internal Part NumberEIS-LP300F23CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP300F23CDT
Related LinksLP300, LP300F23CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP300F23CDT Details Description
Related parts for LP300F23CDT
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ DL SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
TAPE TEMP GLASS CLOTH 1/2 X 5YD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN COAX JACK STR SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 37C P 72" WHT NI datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 300VAC AXIAL datasheet.pdf