Texas Instruments LP3470IM5X-4.63
LP3470IM5X-4.63 picture photo
Mfg. Part Number
LP3470IM5X-4.63
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC CIRCUIT TNY PWR RESET SOT23-5
Datasheet Download
LP3470IM5X-4.63.pdf
Availability of LP3470IM5X-4.63
QUANTITY
LP3470IM5X-4.63 Order Process
Ship out your order
Specifications of LP3470IM5X-4.63
Internal Part NumberEIS-LP3470IM5X-4.63
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold4.63V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP3470IM5X-4.63
Related LinksLP3470I, LP3470IM5X-4.63 Datasheet, Texas Instruments Distributor
LP3470IM5X-4.63 Details Description
Related parts for LP3470IM5X-4.63
IC REG LDO 12V 1A TO220AB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V SMD datasheet.pdf