Lumex, Inc. LPI-C011701S-150Y
LPI-C011701S-150Y picture photo
Mfg. Part Number
LPI-C011701S-150Y
Manufacturer
Product Category
Optics - LEDs - Light Pipes
Brief Description
LIGHT PIPE 6" FLEX YEL PNL MNT
Datasheet Download
LPI-C011701S-150Y.pdf
Availability of LPI-C011701S-150Y
QUANTITY
LPI-C011701S-150Y Order Process
Ship out your order
Specifications of LPI-C011701S-150Y
Internal Part NumberEIS-LPI-C011701S-150Y
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBenefits of Custom LED and LCD Technology
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package1,000
Category Optoelectronics
FamilyOptics - LEDs - Light Pipes
SeriesTransBrite™
ColorYellow
ConfigurationSingle
TypeFlexible 6" (152.4mm)
Mounting TypeBoard/Panel Mount, Snap In
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 7mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LPI-C011701S-150Y
Related LinksLPI-C011, LPI-C011701S-150Y Datasheet, Lumex, Inc. Distributor
LPI-C011701S-150Y Details Description
Related parts for LPI-C011701S-150Y
IDC CABLE- ASS50A/ AE50M / ASS50 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 22A TO-247AD datasheet.pdf
RES 2.0K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 150V 0605 datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
ROUTER WIRELESS HSDPA AU/NZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 22MM datasheet.pdf
MINIBOX PIN HDR 30 POS SEALD datasheet.pdf