Eaton (formerly Cooper Bussmann) LPN-RK-60SP
LPN-RK-60SP picture photo
Mfg. Part Number
LPN-RK-60SP
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
LOW PEAK DUAL ELEMENT
Datasheet Download
LPN-RK-60SP.pdf
Availability of LPN-RK-60SP
QUANTITY
LPN-RK-60SP Order Process
Ship out your order
Specifications of LPN-RK-60SP
Internal Part NumberEIS-LPN-RK-60SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LPN-RK-60SP
Related LinksLPN-R, LPN-RK-60SP Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
LPN-RK-60SP Details Description
Related parts for LPN-RK-60SP
IC DAC QUAD SERIAL-INTER 16-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1A SOT89 datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 5NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SCR INV STUD 40A 1400V TO-94 datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
FIXED IND 33MH 26MA 250 OHM TH datasheet.pdf