| Internal Part Number | EIS-LPV321M5X/NOPB | |
| PCN Design/Specification | Cu Wire Bond 14/May/2013 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Category | Integrated Circuits (ICs) | |
| Family | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Amplifier Type | General Purpose | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Output Type | Rail-to-Rail | |
| Slew Rate | 0.1 V/µs | |
| Gain Bandwidth Product | 152kHz | |
| -3db Bandwidth | - | |
| Current - Input Bias | 2nA | |
| Voltage - Input Offset | 1.5mV | |
| Current - Supply | 9µA | |
| Current - Output / Channel | 60mA | |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 5 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |