Cornell Dubilier Electronics LPW822M1EP30V-W
LPW822M1EP30V-W picture photo
Mfg. Part Number
LPW822M1EP30V-W
Brief Description
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP
Datasheet Download
LPW822M1EP30V-W.pdf
Availability of LPW822M1EP30V-W
QUANTITY
LPW822M1EP30V-W Order Process
Ship out your order
Specifications of LPW822M1EP30V-W
Internal Part NumberEIS-LPW822M1EP30V-W
PackagingBulk
Capacitance8200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)91 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.03A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LPW822M1EP30V-W
Related LinksLPW822M, LPW822M1EP30V-W Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
LPW822M1EP30V-W Details Description
Related parts for LPW822M1EP30V-W
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 294 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
LED COOL WHITE 5700K 80CRI 2SMD datasheet.pdf
KNIFE 4.70MM POWER PLUS 800 datasheet.pdf