Cornell Dubilier Electronics LPW822M1VN45V-W
LPW822M1VN45V-W picture photo
Mfg. Part Number
LPW822M1VN45V-W
Brief Description
CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP
Datasheet Download
LPW822M1VN45V-W.pdf
Availability of LPW822M1VN45V-W
QUANTITY
LPW822M1VN45V-W Order Process
Ship out your order
Specifications of LPW822M1VN45V-W
Internal Part NumberEIS-LPW822M1VN45V-W
PackagingBulk
Capacitance8200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)71 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.25A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LPW822M1VN45V-W
Related LinksLPW822M, LPW822M1VN45V-W Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
LPW822M1VN45V-W Details Description
Related parts for LPW822M1VN45V-W
JUMPER-H1506TR/A2015S/H1506TR 5" datasheet.pdf
CONN HEADER 28PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 10-UMAX datasheet.pdf
QUICKIE HEADER2X25 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 8 BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
IC TRANSMITTER 1MB SHOCK 16QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf