Murata Electronics North America LQB18NNR47K10D
LQB18NNR47K10D picture photo
Mfg. Part Number
LQB18NNR47K10D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 470NH 400MA 580 MOHM
Datasheet Download
LQB18NNR47K10D.pdf
Availability of LQB18NNR47K10D
QUANTITY
LQB18NNR47K10D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQB18NNR47K10D
Internal Part NumberEIS-LQB18NNR47K10D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQB18NN_10
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±10%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)580 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQB18NNR47K10D
Related LinksLQB18NN, LQB18NNR47K10D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQB18NNR47K10D Details Description
Related parts for LQB18NNR47K10D
RES SMD 205 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
LED HARNESS 2 LED ASSEMBLY datasheet.pdf
Connector Receptacle 51 Position 0.020" (0.50mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BASIC RESIDENTIAL DATA MOD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 4POS datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf