Murata Electronics North America LQG10A2N2S00T1M05-01E265
LQG10A2N2S00T1M05-01E265 picture photo
Mfg. Part Number
LQG10A2N2S00T1M05-01E265
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQG10A2N2S00T1M05-01E265.pdf
Availability of LQG10A2N2S00T1M05-01E265
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQG10A2N2S00T1M05-01E265 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG10A2N2S00T1M05-01E265
Internal Part NumberEIS-LQG10A2N2S00T1M05-01E265
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQG10A2N2S00T1M05-01E265 today.
SeriesLQG10A2N2S00T1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG10A2N2S00T1M05-01E265
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQG10A2N2S00T1M05-01E265 Details Description
Related parts for LQG10A2N2S00T1M05-01E265
RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A3048S/H1504TR12" datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 18POS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 0.50MM 40POS datasheet.pdf
H48-6G TO-220 0.3MM W/ADH datasheet.pdf
CABLE 20COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
RES 1G OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf